Koniec z piłką seniorską w Olimpii Osowa !!!

Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że na posiedzeniu w dniu
16.02.2017 podjęła następujące decyzje:

Z rozgrywek Gdańsk: Klasa Okręgowa „sportbazar.pl” grupa 1 wycofał się zespół OLIMPIA
OSOWA.

Drużyny występujące w określonych terminach z wycofanym zespołem są drużynami pauzującymi.
Drużyna nie rozegrała 50% zaplanowanych spotkań w całym cyklu rozgrywkowym, dlatego anuluje się
dotychczasowe wyniki uzyskane z wycofaną drużyną.

Fakt ten oznacza ,że najbardziej w naszej lidze z decyzji tej  skorzystają dwie drużyny . Są to Czarni Pruszcz Gdański i GKS BS Sierakowice,które jako jedyne odnotowały remis w spotkaniu ze wspomnianą Olimpia Osowa .Dlatego właśnie odjęty zostanie obu zespołom tylko 1 punkt zamiast 3 jak ma to miejsce w przypadku pozostałych drużyn.Co w konsekwencji daje awans naszej drużyny w tabeli z 10 miejsca na 7 przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Mimo wszystko musimy powiedzieć ,że awans w tabeli woleli byśmy uzyskać na boisku podczas rudny wiosennej  ,a nie przy zielonym stoliku.Oby była to jedyna wiadomość tego typu przed rozpoczęciem rozgrywek wiosennych. Drużynie Olimpii życzymy upragnionego własnego boiska i powrotu do V ligi w jak najszybszym czasie.